Solidarni w działaniu
Grantodawca:

Projekt Solidarni w działaniu wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Europejski Tydzień Młodzieży jest szczególnym czasem dla wszystkich młodych, gdyż to właśnie młodzież jest ośrodkiem zainteresowania całej Europy. W 2017 r. Europejski Tydzień Młodzieży w Polsce obchodzony był w terminie 1-14 maja.
W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży i projektu Solidarni w działaniu młodzież miała możliwość debatować w czterech miejscowościach woj. świętokrzyskiego (Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Sobków). Zorganizowane zostały dyskusje między ekspertami i działaczami społecznymi, a młodzieżą na różnych szczeblach edukacji: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i szkoła wyższa. Debatą towarzyszyła kampania internetowa oraz możliwość składania życzeń na kartkach pocztowych z okazji 30 lat programu Erasmus+.
Po serii debat opracowana zostanie oraz wydana w wersji drukowanej i elektronicznej gazeta, zawierająca wnioski i rekomendacje zebrane w trakcie debat.
Natomiast w grudniu 2017 r. zorganizowany zostanie w Kielcach kongres organizacji pozarządowych pn. Akademia NGO. Będzie to czas na zapoznanie młodzieży z województwa z działalnością organizacji pozarządowych i promocją włączania się w działania społeczne.
Szczegółowe informacje o projekcie: www.mlodziez.com.pl

Copyright
Stowarzyszenie Edukacja przez Internet
Polityka Cookies
Home     |    O nas     |    Projekty     |    Publikacje     |    Sponsorzy     |    Partnerzy     |    Kontakt

Wszystkie zamieszczone na stronie tytuły, zdjęcia, loga i oznaczenia są znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.