Aktualności

Wymiana młodzieżowa "A step of rural youth towards the future"

Lip 22 2022
Na przełomie czerwca i lipca br. Agata Krzemień, jako liderka grupy młodzieżowej, miała okazję uczestniczyć w wymianie młodzieżowej, w ramach projektu „A step of rural youth towards the future”, która odbywała się w Macedonii Północnej, w malowniczej miejscowości Struga.
Projekt realizowany jest przez organizacje z 4 krajów: Youth Council Prilep (Macedonia Północna), System and Generation Association (Turcja), Asociatión PROSEC (Hiszpania) oraz Stowarzyszenie Edukacja przez Internet (Polska).
W ramach wymiany uczestnicy mogli przedyskutować wyzwania, jakie stoją przed młodymi ludźmi z obszarów wiejskich i miejskich. Ponadto, poruszono tematykę dotyczącą dostępu do rzetelnych, sprawdzonych informacji oraz tego, jak możemy odróżnić informację prawdziwą od fałszywej.
Jednym z bloków tematycznych było właściwe korzystanie z informacji, które do nas docierają różnymi kanałami a także jak uchronić się przed manipulacją w mediach.
Po przyjeździe do Polski uczestniczki (Angelika, Jagoda, Zosia oraz Agata) zorganizowały spotkanie dla swoich rówieśników, by podzielić się tym, czego nauczyły się podczas wymiany i przekazać swoje wnioski i spostrzeżenia dotyczące tematyki projektu. Był to również czas na zachęcenie innych do brania udziału w tego typu projektach i pokazanie możliwości i doświadczeń jakie mogą dać nam działania w ramach programu Erasmus+.