Aktualności

Debaty "Demokracja i ja" i "Europa i ja" oraz Obchody Dnia Europy

Kwi 28 2022

Debata "Demokracja i ja"  w Kielcach, Debata "Europa i ja" w Jędrzejowie oraz Obchody Dnia Europy w obu miastach - to wszystko wydarzyło się w kwietniu w ramach projektu  "Demokracja, Europa i Ja".

6 kwietnia 2022 r. w Kielcach oraz 21 kwietnia 2022 r. w Jędrzejowie odbyły się debaty oksfordzkie, podczas których postawiono następujące tezy: "Za oddanie głosu w każdych wyborach obywatel powinien otrzymać 10 zł" oraz "Polska więcej zyskała, niż straciła na członkostwie w Unii Europejskiej". Młodzież wcieliła się w role propozycji, opozycji, a także pełniła funkcje Marszałka i Sekretarza debaty.
Natomiast w ramach Obchodów Dnia Europy, w obu miastach, młodzież dyskutowała na temat aktywności lokalnej, współpracy międzynarodowej młodzieży oraz aktywności obywatelskiej. Podczas spotkań młodzież pracowała w zespołach, do których dołączyli eksperci, by podzielić się swoim doświadczeniem i opinią w danym temacie. Wśród gości w Kielcach byli: Tomasz Molęda - RPI Kielce Eurodesk Polska; Monika Zawierucha - Europe Direct Kielce; Marcin Jedliński - Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody; Michał Piasecki - Centrum Organizacji Pozarządowych Kielce. Natomiast w Jędrzejowie z młodzieżą debatowali: Tomasz Molęda - RPI Kielce Eurodesk Polska; Monika Zawierucha - Europe Direct Kielce; Marcin Jedliński - Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody.